417 עיצוב פנים הפוך את זה לבית

סלון מסורתי לעומת עכשווי

סלון הוא חדר שבו אנשים הולכים להירגע ולתקשר אחד עם השני. זה בדרך כלל מעוצב להיות נעים ומזמין, או פשוט מקום מנוחה. מטרת הסלון היא ליצור אווירה ביתית לאינטראקציות חברתיות ורוגע. בסלון מסורתי יהיו ריהוט באותו סגנון כמו הסגנון האדריכלי של הבית, בעוד שחדרי מגורים עכשוויים עשויים להשתמש בסגנונות שונים של ריהוט. מכיוון ששני סוגי הסלונים הללו כה פופולריים, ישנן אפשרויות רבות בכל הנוגע לקישוט ובחירת רהיטים. להלן כמה הבדלים מרכזיים בין חדרי מגורים מסורתיים ועכשוויים.

הבדלים ברהיטים מסורתיים ועכשוויים

המראה של סלון מסורתי הוא בדרך כלל מגובש ודומה לסגנון האדריכלי של הבית. הרהיטים יהיו בדרך כלל באותו סגנון כמו הבית, למעט כמה חריגים. ריהוט מסורתי יכול להיות עשוי ממגוון חומרים, אך הוא עשוי בדרך כלל מעץ.

סלונים עכשוויים כוללים כיסאות ושולחנות מרופדים או מכוסים בניילון או בד. הם גם משתמשים בעיצובים מודרניים יותר עבור הרהיטים שלהם ויש פחות סיכוי להיות באותו סגנון כמו העיצוב האדריכלי של הבית. ריהוט עכשווי עשוי מחומרים שונים, כגון מתכת או עור, אך לא תמיד מוגבל לאפשרויות אלו.

בסלונים המסורתיים יש בדרך כלל פחות רהיטים מאשר בסלונים עכשוויים מכיוון שהם נועדו להשלים זה את זה. בחדרי מגורים עכשוויים יש לרוב חלקים רבים של סגנונות וצורות שונות הפרוסות ברחבי החלל מכיוון שהם רוצים שהוא ירגיש פתוח ומגוון יותר.

בחדרי מגורים מסורתיים יש בדרך כלל רהיטים גדולים כמו ספות או כיסאות. סלונים אלו מעוטרים לרוב גם בהרבה עיטורים מקושטים וציורים גדולים. חדרי מגורים עכשוויים ישתמשו בדרך כלל ברהיטים קטנים יותר, כגון ספות, שולחנות קפה וכיסאות. מטרת הסלונים העכשוויים הללו היא ליצור אווירה נינוחה יותר שמזמינה לאורחים יותר מאשר מסורתית.

הבדל נוסף בין שני סוגי הסלון הוא העיצוב. עם חדרי מגורים מסורתיים, לעתים קרובות יש הרבה חפצי נוי מפוארים בנוסף לרהיטים גדולים יותר. סלונים עכשוויים ישתמשו בחפצי נוי קטנים שניתן לשים על מדפים או שולחנות במקום להציב אותם בכל החדר. זה שומר על מראה החלל מסודר ועוזר ליצור אווירה מזמינה לאורחים. כמה הבדלים אחרים בין סגנונות מסורתיים ועכשוויים כוללים שרהיט מודרני בדרך כלל עשוי מעץ מלא בעוד שבאופן מסורתי הם עשויים מחומרים יקרים יותר כמו שיש או מהגוני.

מתי ללכת עם סלון עכשווי

בבחירת סלון חשוב לשים לב לטעמכם האישי. אם אתם רוצים עיצוב מעודכן שהוא מודרני, עכשווי ושיקי, אז בחרו בסלון בסגנון עכשווי. סוגים אלה של חדרים פופולריים בקרב צרכנים צעירים יותר ואלו שמעריכים עיצוב ייחודי. לדוגמה, אם יש לכם בית כפרי עם פרטי עץ על הקירות והרהיטים, לכו עם סלון מסורתי על ידי בחירת רהיטים באותו סגנון. לחלופין, אם אתם מחפשים משהו יותר סתמי, כמו מרכז בידור או מעמד טלוויזיה שיכולים להתאים לכל חלל בסלון או בחדר השינה שלכם, בחרו בסגנונות ריהוט עכשוויים.

מתי ללכת עם סלון מסורתי

סלון מסורתי ניתן למצוא בסוגים רבים של בתים ובעל מראה מאוד ספציפי. לבתים שנבנו עם חוץ מעץ או לבנים יהיו בדרך כלל סלון מסורתי. סלון מסורתי יקושט לרוב בריהוט המשקף את הסגנון האדריכלי של הבית. לדוגמה, בבית בסגנון ויקטוריאני עשויים להיות רהיטים עשויים מחומרים שונים כמו עץ, מתכת או עור.

סיבה נוספת ללכת עם סלון מסורתי היא אם אתה רוצה לשמור על המשפחה והחברים שלך קרובים בזמן שאתה נרגע. סלון מסורתי יכול גם ליצור אווירה אינטימית בה כל אחד מבני המשפחה נכלל בשיחות. בנוסף, זה יכול לספק מרחב לאורחים לפרק את הדחיסה לאחר שהיו רחוקים מהבית שלהם יותר מדי זמן.

האם סכמת הצבעים משנה?

אחד החלקים החשובים ביותר בעיצוב הסלון הוא ערכת הצבעים. סלונים מסורתיים נוטים להיות בעלי צבעים כהים יותר ואילו סלונים עכשוויים יהיו בהירים יותר. ישנן סיבות רבות לכך שההבדלים הללו קיימים, אך החשובה שבהן היא שחדרי מגורים מסורתיים משתמשים בצבעים כהים יותר כדי לגרום לאנשים להרגיש יותר בבית ורגועים יותר. סלונים עכשוויים משתמשים בצבעים בהירים יותר כי הם רוצים שהאורחים שלהם יהיו מגורים יותר כשהם נכנסים. הם רוצים שאנשים יחשבו, "וואו! תראו כמה צבעוני המקום הזה."

האם האזור בו אני גר חשוב?

כן! אם אתה גר בעיר גדולה והסלון שלך הוא יותר חלל מסורתי, אז אולי כדאי שתשקול לעדכן את הסגנון שלך. אם אתם גרים באזור קטן יותר עם ריהוט עכשווי יותר, עדיף להישאר עם מה שיש לכם. עם זאת, גם אם אזור לא משנה לגודל הסלון שלך, עדיין ישנם כמה הבדלים מרכזיים בין סלונים מסורתיים ועכשוויים. בסלונים המסורתיים יהיו בדרך כלל פריטי ריהוט גדולים יותר כמו ספות ושולחנות בעוד שבסלונים העכשוויים יהיו רהיטים קטנים יותר כגון ספות.

סלון מסורתי לעומת עכשווי

-מָסוֹרתִי: פריטי ריהוט גדולים יותר כגון ספות או שולחנות קפה - עכשווי: פריטי ריהוט קטנים יותר כמו ספות או כיסאות בסגנון מודרני

-מסורתי: רשמי יותר -עכשווי: נינוח יותר

סיכום

הסלון הוא אחד החדרים החשובים בבית, עם אפשרויות בחירה רבות מבחינת סגנון ועיצוב. כיום, חדרי המגורים נעשים עכשוויים יותר עם שילוב של סגנונות מסורתיים ועכשוויים. ישנן דרכים רבות ושונות להגדיר את הסגנונות השונים, אך בסופו של דבר הסלון הוא המרחב האישי שלכם, אז הקשיבו לאינסטינקט שלכם ובצעו בחירה שמתאימה לכם.