417 עיצוב פנים הפוך את זה לבית

מוצאים את כיור האמבטיה המושלם שלך - סגלגל או מרובע?

מציאת הכיור המושלם לאמבטיה היא משימה קשה, אבל היא לא חייבת להיות. לכולנו יש טעמים והעדפות שונות בכל הנוגע לסגנון ועיצוב. אם אתה יודע זאת, אתה עשוי לגלות שצורה אחת של כיור תתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים שלך. הצורה הסגלגלה יכולה להציע יותר מקום לכל מוצרי הטיפוח שלך, בעוד שהצורה הריבועית מציעה מספר פונקציות כמו כיור מובנה. כדי לעזור לך להחליט איזה כיור מתאים לך, הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמתמקמים על כיור אמבטיה.

איזה צורה הוא הכיור המושלם?

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא גודל חדר האמבטיה שלך. אם אתם מחפשים כיור שיתאים, הצורה הסגלגלה מושלמת. לכיור המרובע יכולות להיות מספר פונקציות, אבל הוא לא כל כך תכליתי בהשוואה לצורה הסגלגלה.

לאחר מכן, עליך לחשוב איזה סוג של ברזים יש לך בחדר האמבטיה וכיצד הם יתאימו לכיור. אולי לא כדאי לקנות ברז חדש רק בשביל כיור אובלי ולהיפך.

לבסוף, כדאי לחשוב היכן ממוקם חדר האמבטיה שלכם וכמה קל יהיה לאורחים להשתמש בכיור. אם אתה לא רוצה שאנשים יעברו מעל הכיור שלך או דרכו בכל פעם שהם נכנסים לחדר האמבטיה שלך, לכו על הצורה הריבועית ולא הצורה הסגלגלה.

סגלגל לעומת ריבוע: איזו צורה מתאימה לחדר האמבטיה שלך?

הצורה הסגלגלה היא הפופולרית ביותר, ומהווה כ-73 אחוזים מכלל כיורי האמבטיה. הצורה מספקת הרבה מקום עבור מוצרי טואלטיקה כמו שמפו וקרמים. החיסרון של הצורה הזו הוא שאין הרבה מקום בכיור לשטיפת ידיים או לצחצוח שיניים. ניתן לתקן זאת על ידי הוספת כיור ליד האסלה או התקנת ברז שני ליד הכיור כדי להגביר את כמות המים. אם אתה מחפש מקום באגן שלך, אז אולי תרצה לבחור את הצורה הריבועית. יש פחות אפשרויות כשמדובר בצורות מכיוון שהן מהוות רק שישה אחוזים מכלל הכיורים. היתרונות של בחירה בעיצוב זה כוללים את העיצוב הקומפקטי שלו, המאפשר יותר שטח דלפק סביבו. לאגן הזה יש פונקציות מרובות כמו כיור מובנה וסבון שהוא אידיאלי עבור חדרי אמבטיה גדולים יותר עם פחות מקום בארון.

מי משתמש? איזו צורת כיור?

ראשית, חשבו מי ישתמש בכיור האמבטיה. אם חדר האמבטיה שלכם הוא חלל משותף, עדיף לבחור בצורה שתמקסם את מספר הפונקציות המוצעות בכיור.

לאחר מכן, חשבו כמה אנשים ישתמשו בכיור האמבטיה. אם יש לך אורחים לעתים קרובות, צורה סגלגלה עשויה להיות הטובה ביותר מכיוון שהיא יכולה להציע יותר מקום לאורחים לאחסן את מוצרי הטיפוח שלהם בין המקלחות. עם זאת, אם אתה רק משתמש בכיור בבית שלך, אין צורך לדאוג לגבי שטח אחסון מכיוון ששתי הצורות מציעות הרבה מקום לאחסון.

לאחר מכן, עליך לחשוב היכן ממוקם חדר האמבטיה שלך וכמה קל יהיה לאורחים להשתמש בכיור. אם אתה לא רוצה שאנשים יעברו מעל הכיור שלך או דרכו בכל פעם שהם נכנסים לחדר האמבטיה שלך, לכו על הצורה הריבועית ולא הצורה הסגלגלה.

לבסוף, חשבו באיזו תדירות תשתמשו בכיור. לדוגמה, אם אתה משתמש בו רק פעם או פעמיים ביום אחרי שאתה מתקלח בחדר האמבטיה שלך, אז צורה סגלגלה תהיה הטובה ביותר מכיוון שיש לה יותר מקום לכל הפריטים שלך כאשר מאוחסנים זקוף מתחת לכיור.

יתרונות וחסרונות של עיצובים סגלגלים או מרובעים

הצורה הסגלגלה של כיור אמבטיה נפוצה יותר, אבל יש כמה דברים שהופכים את הצורה הריבועית לאופציה טובה יותר. הצורה הריבועית יכולה להציע יותר מקום לכל מוצרי הטיפוח שלך, בעוד שהצורה הסגלגלה מציעה מספר פונקציות כמו כיור מובנה.

יתרונות - כיורים סגלגלים מספקים לך הרבה מקום לאחסן כל דבר, החל מברשות שיניים ועד מברשות איפור מבלי שתצטרך לדאוג להעמיס על הכיור שלך. לגרים בדירות או בבתים קטנים יותר זהו יתרון.

חסרונות - מכיוון שהצורה הסגלגלה אינה נפוצה כל כך, אולי יהיה לך קשה יותר למצוא אחד שמתאים לחלל שלך. אם אתה מחפש משהו מלוטש ומודרני, אולי זו גם לא הצורה בשבילך.

אילו חומרים?

בחירת חומר לכיור שלך יכולה לעזור לך להחליט איזו צורה הכי תתאים לצרכים שלך. כיורים סגלגלים נוטים יותר להיות עשויים מחרסינה, בעוד כיורים מרובעים נוטים יותר להיות עשויים מקרמיקה.

נקודה נוספת שיש לקחת בחשבון היא כמה קל לנקות אותם. בעוד כיורים סגלגלים ניתן לנקות עם ספוג ומי סבון, הם עשויים לדרוש קצת יותר מאמץ מאשר כיור מרובע שניתן פשוט לנגב עם מטלית.

הגודל גם ישחק תפקיד חשוב בתהליך קבלת ההחלטות שלך. כיור סגלגל מציע יותר מקום לכל מוצרי הטואלטיקה שלך, אבל ייתכן שהוא לא יתאים לפריסת החלל של חדר אמבטיה קטן כמו כיור מרובע. לדוגמה, כיור קרמי מציע עמידות איכותית ועיצוב מלוטש. כיורי קרמיקה הם גם ידידותיים לסביבה מכיוון שהם עשויים מחומרים ממוחזרים. לכיורים קרמיים יש גם יכולת ליטוש, מה שמעניק להם עיצוב אפילו טוב יותר.

כיור נירוסטה הוא גם אפשרות נוספת. נירוסטה מציעה עיצוב מלוטש ועמידות רבה, אך לא קלה לתחזוקה כמו כיורי קרמיקה או פורצלן. כיור נירוסטה גם קשה יותר לניקוי מאשר אפשרויות אחרות שמגיעות עם מכשירי מים זורמים וסבון, מה שהופך אותו לפחות פרקטי לשימוש יומיומי ברוב משקי הבית.

אם אתה אוהב את סגנון החווה, אז אולי תרצה לבחור פורצלן אגן - במיוחד אם אתה מתכנן להשתמש בו בתור הכיור הראשי שלך במטבח או באמבטיה. כיורי חרסינה מציעים קסם כפרי עם הגוונים החמים והטקסטורות הכבדות שלהם שאנשים רבים חושקים בבתיהם. חומר הפורצלן קל לטיפול ונראה נהדר עם שימוש יומיומי ברוב משקי הבית, אך אינו מציע את אותה רמת עמידות כמו בחירות קרמיקה או נירוסטה.

קיץ של הכתבה

סביר יותר שהצורה הסגלגלה תהיה אופציה טובה יותר בגלל המרחב שלה. זה גם יכול להקל על שטיפת ידיים מבלי להשאיר מים על השיש. לכיור המרובע יש מספר פונקציות, אך ייתכן שהוא לא יציע מספיק מקום, תלוי למה אתה משתמש בו. אם אתה רוצה יותר מקום, אז הצורה הסגלגלה עשויה להיות הטובה ביותר עבורך. שתי הצורות הן אפשרויות נהדרות ויכולות לספק יתרונות רבים ושונים. לדוגמה, כיור קרמי מציע עמידות איכותית ועיצוב מלוטש. כיורי קרמיקה הם גם ידידותיים לסביבה מכיוון שהם עשויים מחומרים ממוחזרים. לכיורים קרמיים יש גם יכולת ליטוש, מה שמעניק להם עיצוב אפילו טוב יותר.

כיור נירוסטה הוא גם אפשרות נוספת. נירוסטה מציעה עיצוב מלוטש ועמידות רבה, אך לא קלה לתחזוקה כמו כיורי קרמיקה או פורצלן. כיור נירוסטה גם קשה יותר לניקוי מאשר אפשרויות אחרות שמגיעות עם מכשירי מים זורמים וסבון, מה שהופך אותו לפחות פרקטי לשימוש יומיומי ברוב משקי הבית.

אם אתה אוהב את סגנון החווה, אז אולי תרצה לבחור אגן חרסינה - במיוחד אם אתה מתכנן להשתמש בו בתור הכיור הראשי שלך במטבח או באמבטיה. כיורי חרסינה מציעים קסם כפרי עם הגוונים החמים והטקסטורות הכבדות שלהם שאנשים רבים חושקים בבתיהם. חומר הפורצלן קל לטיפול ונראה נהדר עם שימוש יומיומי ברוב משקי הבית, אך אינו מציע את אותה רמת עמידות כמו בחירות קרמיקה או נירוסטה.