417 עיצוב פנים הפוך את זה לבית

יש להימנע מטעויות בקניית ארונות אמבטיה

תמונה מאת Pixabay
תמונה מאת Pixabay

זה עתה רכשתם בית חדש ואתם עומדים לשפץ את חדר האמבטיה. אתה בחנות לחומרי בניין, ואתה המום מכל סוגי הארונות השונים. יש כל כך הרבה לבחירה: מתכת, עץ, פלסטיק, זכוכית - גם אם תחליט ללכת על ארון לבן פשוט, עדיין יש אינסוף אפשרויות. נראה שלכל אחד יש דעה משלו על מה הכי טוב; אנו נלמד אותך כיצד להימנע מהטעויות הנפוצות הללו בעת רכישת ארונות אמבטיה.

האם אתה רוצה עץ, מתכת או למינציה?

הדבר הראשון שצריך להחליט הוא איזה סוג ארון אתה רוצה לחדר האמבטיה שלך. ישנן שלוש אפשרויות: עץ, מתכת ולמינציה. ארונות עץ הם הבחירה הפופולרית ביותר מכיוון שהם זולים יותר מארונות מתכת ועמידים יותר מאשר לרבד. למעשה, זו הדרך הזולה ביותר לקנות חדר אמבטיה חדש, כמו גם הקלה ביותר להתקנה. עם זאת, עץ נוטה להתעוות ולעצב ללא טיפול מתאים. ארונות מתכת הם האפשרות היקרה ביותר אך יש להם תוחלת חיים ארוכה בהרבה מכיוון שהם עשויים מחומר עמיד. החיסרון הוא שהם חייבים להיות מותקנים בצורה מקצועית ודורשים אוורור על מנת שיתייבשו כראוי. ארונות למינציה הם אפשרות טובה אם אתה רוצה משטח חלק שקל לניקוי אבל לא רוצה משהו עשוי מפלסטיק או זכוכית. עם זאת, הם יכולים להיות יקרים למדי - כך שאם יש לך תקציב מצומצם, ייתכן שזו לא האפשרות הטובה ביותר שלך, כי הלמינציה לא תחזיק מעמד זמן רב כמו אפשרויות אחרות.

באיזה רוחב יהיה הארון?

תצטרך להחליט את רוחב הארון לפני הרכישה. חשוב למדוד את הפתח ולקבוע אם תזדקק לארון ברוחב של 36 אינץ' או 48 אינץ', למשל. הדלת צריכה לעצור לפחות 3 סנטימטרים מקצה הפתח, והיא צריכה להיות מעט רחבה מזה לפתיחה נוחה יותר. אם אינך בטוח איזה רוחב יתאים ביותר עבור חדר האמבטיה שלך, בקש מעובד חנות לחומרי בניין שיעזור לך לבחור.

בבחירת הכיור, זכור שברוב כיורי האמבטיה יש חור על גדותיו - לכאן הולכים המים כשהברז דולק יותר מדי זמן או אם יוצקים יותר מדי מים בבת אחת. יש למקם את החור מלפנים מכיוון שאם הוא ממוקם מאחור, לא ניתן לגשת אליו בקלות במהלך השימוש. מסיבה זו, רוב האנשים בוחרים בכיורים מתחת לדלפק עם חור הצפת מלפנים לנוחות נוספת.

גם חומר השיש משנה - יש אנשים שמעדיפים משטח אריחי קרמיקה לניקוי קל בעוד שאחרים עשויים למצוא חומר אבן יותר אסתטי. אולי תרצו לשקול איזו ערכת צבעים תתאים ביותר לבית שלכם - זכרו שארונות מטבח לבנים עלולים להיראות לא במקום מול ארונות חומים כהים!

כמה עמוק יהיה הקבינט?

הטעות הנפוצה ביותר שאנשים עושים בקניית ארונות אמבטיה היא לא למדוד את עומק הארון. זה יכול להיות מסובך מכיוון שהמידות ניתנות גם באינצ'ים וגם בסנטימטרים. אם אינך בטוח באיזה מהם להשתמש, תצטרך למדוד את צינורות האינסטלציה שלך - בדרך כלל, הם בעומק של כשלושה סנטימטרים.

אם הצינורות שלך עמוקים יותר משלושה אינצ'ים, אז תצטרך ארון רחב יותר. אם הם רדודים יותר משלושה אינצ'ים, אז תצטרך ארון צר יותר. זה חשוב משתי סיבות: ראשית, אם הצינורות שלך עמוקים יותר משלושה אינצ'ים, ייתכן שהמים עלולים לדלוף מהארון אל הרצפה שלך; שנית, ייקח יותר זמן לנגב את הקירות סביב הארון אם הם רחבים יותר.

האם כדאי לי לקנות ארון שקוע או מותקן על פני השטח?

זוהי החלטה חשובה, שכן סוג הארון שתבחר ישפיע על אופן פעולת חדר האמבטיה שלך. ארונות שקועים מתאימים לחדרי אמבטיה קטנים יותר מכיוון שהם ממזערים את ה"עומס" הנראה בחדרי אמבטיה גדולים יותר. החסרון? סוג זה של ארון לא ניתן להחלפה בקלות, מה שעלול לגרום לך לקנות משהו עכשיו שבסופו של דבר תשנאו בעוד כמה שנים. ארונות צמודים על פני השטח הם נהדרים אם אתה מחפש משהו שיתאים לעיצוב הנוכחי שלך או אם אתה רוצה דרך קלה לשנות את המראה של חדר האמבטיה שלך.

מה לגבי הצבע של ארונות האמבטיה?

הצבע של ארון האמבטיה יכול להיות דבר מסובך להחליט עליו. יש אנשים שמעדיפים להתאים את צבע הארון לחדר הקיים, בעוד שאחרים רוצים שמשהו יבלוט ויוציא אמירה.

אם אתה רוצה ללכת עם צבע כהה יותר, חשוב שתשתמש בצבעים כהים להיבטים אחרים של עיצוב חדר האמבטיה שלך. אם אתה הולך עם צבע בהיר, אז אתה צריך להשתמש בצבעים בהירים עבור היבטים אחרים של עיצוב חדר האמבטיה שלך. לדוגמה, אם אתה הולך על גוון בהיר יותר של כחול, אז שקול להשתמש באריחים לבנים או בדיס לבן במקום באריח או בדיס שמנת או אפור. כשאתם בוחרים ארונות, חשבו מה המטרה שלכם לחדר וכיצד הוא יכול להשלים את המראה והתחושה הרצויים לכם.

סיכום

עכשיו יש לך רעיון בסיסי, שיש הרבה סוגים של ארונות אמבטיה לבחירה. חלקם עשויים מעץ, חלקם מתכת, וחלקם עשויים מלמינציה.

ארונות עץ הם בדרך כלל היקרים ביותר אבל הם יכולים להחזיק מעמד לכל החיים אם הם מקבלים טיפול נאות. הם זמינים במגוון רחב של צבעים ומרקמים, אך הם דורשים טיפול נוסף כדי למנוע נזקי מים.

ארונות מתכת הם גם עמידים מאוד אבל הם בדרך כלל משתלמים יותר מאשר ארונות עץ. הם גם מגיעים במגוון רחב של צבעים ומרקמים, אבל הם יכולים להיות קשה לצבוע או לשנות את הצבע.

ארונות למינציה הם פחות יקרים מעץ או מתכת, אך הם עדיין מגיעים במגוון צבעים ומרקמים. קל לצבוע אותם או לשנות את הצבע שלהם, אבל הם עלולים להינזק ממים בקלות רבה יותר מאשר ארונות עץ או מתכת.

ארונות שקועים משמשים לעתים קרובות עבור חללים קטנים. הם חוסכים מקום על ידי שקיעה של הארון לתוך הקיר, וזה מושלם עבור חללים קטנים עם שטח רצפה מוגבל.