417 עיצוב פנים הפוך את זה לבית

איך לעצב אי למטבח

אי המטבח הוא מוקד מסורתי במטבח ולאחרונה הוא רואה עלייה בפופולריות. הנה כמה טיפים ליצירת אי מטבח ייחודי משלך שמשקף את הסגנון שלך ויקנא את חבריך.

הצעד הראשון הוא להחליט באילו חומרים תרצו להשתמש עבור האי שלכם. עץ, מתכת או אבן הן אפשרויות פופולריות עבור מטבחים עתירי עיצוב, אך ישנם גם חומרים מודרניים יותר כגון נירוסטה, זכוכית או אבן טבעית.

לאחר מכן, בחר את גודל האי שלך וקבע כמה אתה רוצה להוציא על הפרויקט. אם אתם מחפשים משהו זול יותר או סתם רוצים להתחיל עם קונספט פשוט, נסו ללכת על ארגז עץ מוגבה לאחסון ולישיבה במקום לרהיט אחד ענק. גם אם אינך מעצב בעצמך, שימוש בתבניות יכול לעזור להפוך כל פרויקט בגודל לקל ופשוט יותר. ניתן ליצור איים רבים עם שתי קופסאות מלבניות בלבד המחוברות יחד בקצה אחד עם רגליים נוספות.

למה כדאי לבנות אי למטבח?

מטבחים הופכים יותר ויותר מתוחכמים, ולכן אנשים רבים מחפשים אמירה עיצובית משלהם ולא פריסת מטבח מסורתית. עם אי למטבח, אתה יכול ליצור מוקד במטבח שלך שיזכה להערצה על ידי כל החברים שלך.

תהליך העיצוב

לאחר שהחלטתם על החומרים, הגודל והתקציב לאי שלכם, תוכלו להתחיל את תהליך העיצוב על ידי סיעור מוחות לצורת האי שלכם. למשל, האם למטבח שלכם יש קונספט פתוח או תחושה סגורה? איך נראים הקירות מסביב? האם יש מאפיינים ייחודיים במטבח שלך כמו צינורות חשופים או תעלות? כל אלה הם דברים שיעזרו לך להחליט עם איזה סגנון ללכת.

ברגע שיש לך מושג לאיזה כיוון אתה רוצה ללכת, התחל לשרטט עיצובים שונים עם נייר ועיפרון, כך שיהיה מושג גס איך המוצר הסופי צריך להיראות.

לאחר שהשלמת כמה סקיצות, הגיע הזמן להשתמש בתוכנה כגון SketchUp או Illustrator כדי ליצור משהו מפורט יותר. המוצר המוגמר צריך לשקף את הרעיונות שלך אבל עדיין להיות פונקציונלי ואסתטי.

שלב חשוב הוא להחליט באילו חומרים תרצו להשתמש עבור האי שלכם. עץ, מתכת או אבן הן אפשרויות פופולריות עבור מטבחים עתירי עיצוב, אך ישנם גם חומרים מודרניים יותר כגון נירוסטה, זכוכית או אבן טבעית.

לאחר מכן, בחר את גודל האי שלך וקבע כמה אתה רוצה להוציא על הפרויקט. אם אתם מחפשים משהו זול יותר או סתם רוצים להתחיל עם קונספט פשוט, נסו ללכת על ארגז עץ מוגבה לאחסון ולישיבה במקום לרהיט אחד ענק. גם אם אינך מעצב בעצמך, שימוש בתבניות יכול לעזור להפוך כל פרויקט בגודל לקל ופשוט יותר. ניתן ליצור איים רבים עם שתי קופסאות מלבניות בלבד המחוברות יחד בקצה אחד עם רגליים נוספות.

חומרים שיש לקחת בחשבון בעת בניית האי במטבח שלך

לאחר שהבנת את הגודל, החומר והצורה של האי שלך, שקול באיזה צבע או צבעים תרצה להשתמש. לא תמיד יש צורך לצבוע את כל האי, אבל קיר מבטא קטן יכול ליצור עיצוב מטבח יפהפה אם אתם מחפשים משהו צבעוני יותר.

השלב הבא הוא להבין איך אתה רוצה שהאי שלך ייראה. רוצים מדפים מעל פינת העבודה? האם אתה רוצה מגירות או ארונות בצד אחד של האי? ישנן אפשרויות רבות ושונות עבור גלגלים ומקומות ישיבה, אז נסה להתנסות איתם כדי לראות מה יתאים ביותר עבור הפרויקט שלך.

השלב האחרון הוא להבין כמה מאמץ אתה רוצה להשקיע בפרויקט. אם זה רק משהו פשוט שאתם מתכננים לעשות מחדש כל כמה חודשים, אז תעשו את זה קל יחסית עם מינימום תכנון וחומרים. אם זה משהו שאתה מתכנן לשמור לנצח, אז השקיעו קצת זמן ביצירת יצירת מופת מורכבת עם שפע של אפשרויות אחסון ופינות נסתרות.

באיזה גודל אתה רוצה את האי במטבח שלך?

זה באמת חשוב להחליט על גודל האי שלך לפני שאתה הולך רחוק יותר כי זה ישפיע על האופן שבו אתה רוצה לעצב אותו. עבור איים קטנים יותר, שקול מטבח קטן עם כיריים וכיור במרכז, בעוד שמטבחים גדולים יותר עשויים להזדקק ליותר מקום לעבודות הכנה בקצה אחד וכיסאות אחרים או מקומות ישיבה בקצה השני.

לאחר שהכל נקבע, אתה יכול להתחיל לעצב את האי שלך. תצטרך להחליט לאיזה סגנון מראה אתה הולך: מודרני או קלאסי? באיזה גודל אתה רוצה את האי שלך?

בכל אחת מהשיטות, אלו הן כמה קווים מנחים פשוטים שיעזרו להנחות את העיצוב שלך: חשבו לאן הכיור ואזור הבישול שלכם ילכו, היכן ממוקם אזור האחסון וכמה מושבים יהיו בו. רוב העיצוב צריך להיות מרוכז סביב שלושת האזורים האלה כך שנקודת המוקד של המטבח שלך תישאר קבועה במקום אחד.

אי המטבח הוא תכונה עיצובית נהדרת שלא רק עושה אמירה, אלא גם יוצרת שטח דלפק נוסף.

זה מהווה מוקד מסורתי במטבח ולאחרונה הוא רואה עלייה בפופולריות. עכשיו יש לך כמה טיפים ליצירת אי מטבח ייחודי משלך שישקף את הסגנון שלך ויעורר קנאה וישיג את ההערצה של חבריך.